Ugovori besplatni pregled i zablistaj s novim prekrasnim osmijehom!
Potrebna Vam je ugradnja zubnih implantata?
Ako nedostaje jedan zub, ugrađuje se jedan implantat na tu istu poziciju i stavlja se keramička krunica. Ako nedostaju dva ili tri zuba stomatolog odlučuje hoće li, primjerice, biti potrebna dva ili tri implantata, nedostaju li četiri zuba u jednom redu, možda će biti potrebno ugraditi samo dva implantata koji će nositi most od četiri elementa i tako popuniti prazan prostor. Sve je stvar kliničke procijene stomatologa. Puno pacijenata sami određuju broj implantata što je velika pogreška, jer se tu i cjenovno radi o velikim razlikama i odstupanjima, pa je doista najbolje moguće rješenje otići na stručan pregled.




Što su zubni implantati?
Titan se koristi zbog svoje biološke neutralnosti, što je jako važno kako bi koštano tkivo prihvatilo ugrađeno strano tijelo. Na implantat se postavlja titanska nadogradnja (u novije vrijeme sve češće cirkonska) koja služi kao poveznica između implantata i protetskog nadomjestka.
Zubni implantati imaju ulogu nosača krunice ako nedostaje jedan zub, odnosno mostova ako je prisutan nedostatak većeg broja zubi. Potpuno bezubi pacijenti često imaju problema s nošenjem totalnih proteza. Implantati su u tim slučajevima posebno zahvalni jer služe za sidrenje (učvršćivanje) proteza, pri čemu nošenje, osobito donjih proteza, postaje znatno sigurnije, a žvakanje kvalitetnije.
Implantatske usluge
All on 4
All on 5
All on 6
Polufiksne proteze
Polufiksne proteze su kao rješenja jeftinija od fiksnih proteza i odlična alternativa
Pojedinačni implantat
Zigomatski implantati
Implantati koje koristimo
Dijagnostičke metode za ugradnju zubnih implantata
CBCT (ConeBeam CT) snimka
CBCT snimka omogućava prikaz kosti u 3 dimenzije preko računalnog programa kako bi nam olakšala preciznije i lakše pozicioniranje implantata kod pacijenta.
Trodimenzionalni prikaz koštanih struktura i kompjuterska simulacija ugradnje implantata daju pacijentu uvid u sam plan i postupak liječenja.
Digitalni softwer nam pomaže u odluci da li je implantološka terapija uopće moguća, te postoji li potreba za dodatnim kirurškim tehnikama i materijalima. Jedna od najvažnijih prednosti 3D dijagnostike je mogućnost odabira vrste implantata kao i najjednostavnije minimalno-invazivne tehnike ugradnje za samog pacijenta.
Digitalni RTG
Klasični zubni rentgen o kojem smo gore govorili je stvar prošlosti.
Ono što nudimo je RVG (radioviziografija), odnosno digitalno snimanje zuba koje do 90% manje zrači od klasičnog RTG-a. Najveća prednost mu je prije svega momentalni pristup slici i precizna dijagnostika. Postoje dva tipa RTG snimki koje koristimo u našoj ordinaciji a to su digitalni ortopan i intraoralna dentalna slika. Digitalni ortopan je panoramska digitalna snimka cijele čeljusti (gornje i donje). Intraoralna dentalna slika daje nam prikaz pojedinog zuba, detalje krune i korijena te okolnih struktura parodonta i alveolarne kosti.
Računalno vođena implantacija zubnih implantata
Navedeni računalni program omogućuje savršenu 3D rekonstrukciju čeljusti što olakšava planiranje kompletnog postupka ugradnje implantata, njihovog broja, dužine, promjera, angulacije i odnosa prema susjednim strukturama. Ovim programom postižemo visoku preciznost kako kirurškog tako i protetskog dijela terapije.
Imedijatna implantacija
Najvažnija prednost imedijatne implantacije je ta da se u jednoj posjeti izvrši i ekstrakcija zuba i ugradnja implantata. Tako se značajno usporava resorpcija koštanog tkiva alveole izvađenog zuba. Dobri kandidati za imedijatnu implantaciju su pacijenti čiji zubi nisu zahvaćeni upalnim procesima, kod kojih su očuvani koštani zidovi alveole i koji imaju gingivu potrebne debljine.
Mjerenje stabilnosti zubnih implantata
Omogućuje doktoru dentalne medicine odlučiti kada je optimalno vrijeme za opterećenje implantata. Točno mjerenje stabilnosti implantata vrlo je vrijedna dijagnostička metoda koja omogućuje uspješnu terapiju. Izmjerene niske vrijednosti ukazuju kako je implantat nedovoljno oseointegriran te je potrebno odgoditi njegovo opterećenje.Mjerenje stabilnosti implantata Osstellom potpuno je neinvazivna metoda te ju je moguće provesti u samo nekoliko sekundi.
Za implantat se pričvrsti SmartPeg nastavak koji Osstell aktivira šaljući magnetske pulseve. To uzrokuje rezoniranje SmartPega određenom frekvencijom ovisnom o stupnju oseointegracije implantata. Osstell mjeri rezonanciju i prikazuje numeričke vrijednosti na ekranu. Što su vrijednosti više, stabilnost implantata je veća.
Što ako nema dovoljno kosti za ugradnju implantata?
Sinus lift je kirurški zahvat podizanja dna sinusne šupljine kako bi se stvorilo dovoljno mjesta za implantat. Ovisno o veličini defekta, sinus lift može biti vanjski (veliki, otvoreni) ili unutarnji (mali, zatvoreni). U stvoreni prostor stavlja se umjetna kost (augmentat) i zaštitna resorptivna membrana koja kroz 4-6 mjeseci sraste s vlastitom te daje potrebnu čvrstoću i volumen za implantate. Sam zahvat je bezbolan (pod anestezijom), no mogući su prolazna bolnost i oticanje operiranog područja.